Mostani posztomhoz a kezdőlökést igazából a IV. Élménytábor adta, de hazudnék ha azt mondanám új benne minden gondolat. Nem túl sűrűn beszélek / beszélünk a stábbal arról milyen iszonyúan nehéz egy ilyen magazin fenntartása, nem pusztán azért, mert az évek során ez a kifejezés hervasztóan elcsépelt lett, hanem mert a legtöbben ezt úgysem éreznék át. Persze ebből a megközelítésből már az eddig leírtak sem biztos, hogy bárkit meggyőznek a lényegről, de mit szóltok ehhez: egy online médium minden előnye megszűnik azzal, hogy a Kárpát-medencéből működik. Itthon ugyanis nincs internet. Nem fizikailag, hanem fejben!!!
Sok forgalmazó van itthon, aki egészen egyszerűen nem érti, nem tudja felfogni mit jelent az internet, nem értik a számokat pl. egy csatornanézettség mögött, nem értik a Youtube-ot, nem értik a videobemutatók lényegét, nem értik hogy nézhetik többen pl. az Otherworld videóit, mint ahányan vesznek Gamestart és PCGurut összesen.
Dehátnincsisennyijátékosazországban! Az egészet elintézik jó magyar szokás szerint annyival, hogy szemfényvesztés az egész, mi meg szopunk tovább. A helyzet odáig fajult, hogy az idei Élménytábor költségvetése az eddigi legmagasabb, nem azért, mert annyi extra cuccot viszünk le, hanem mert egészen egyszerűen szinte mindenki betartott ... és nem nekünk, hanem a táborozóinknak. Mi persze nem akartuk, hogy bárkit megszopassanak, így a költségvetésből gazdálkodtunk ki mindent. Részünkről az idei Élménytábor nem több egy karitatív tevékenységnél és hiába próbálunk érvelni számokkal, bázissal, előző rendezvényekkel. Van itthon olyan cég, akinek csak idén januártól datálva háromszor(!!!) kellett bemutatnom az Otherworldöt szóban és írásban, pedig az eddigi 3 táborunkat is támogatták már. Az ember azt hinné, hogy kijárt úton sétálhat be a megfelelő emberhez, de még mindig “az internetes srácok” vagyunk, nem pedig az egyik legnagyobb online médium az országban.
Az az igazság, hogy bárki bármit mond Magyarországon a döntéshozó zöme még mindig nem tudja hogy működik a Facebook, hogyan működik a Youtube, miről szól a közösségi média, a XXI. században nem értik sokan a videóbemutatók lényegét, a weblapok értékét, totál az az érzésem, hogy Magyarországon nincs is internet.
Ezt más körülmények között megmosolyognám, más körülmények között azt mondanám na és?! Viszont az a helyzet, hogy egy online magazin és egy vállalkozás birtokában egy olyan ökoszisztémában létezni, ahol lényegében eszkimóknak árulok hűtőszekrényt szörnyen demotiváló és kifejezetten sötéten látom a jövőbeli lehetőségeket. Ez egészen biztosan kihatással lesz az Otherworldre is.
Nem fogok zsákbamacskát árulni, jelenleg bármelyik(!) piaci szereplővel konstruktívabban lehet együttműködni, mint a hazai játékforgalmazókkal - tisztelet annak az EGY kivételnek. Az már egészen biztos, hogy egy jóideig semmiféle rendezvényt nem fogunk szervezni, de az sincs kizárva, hogy a jövőben az Otherworld profilját is kicsit át fogjuk szabni.
Egyfelől tele a hócipőm, hogy nálunk kisebb-, vagy adott esetben a nettó ripacskodásra berendezkedett csatornákkal kell közleharcot folytatnunk a promo lemezekért, másfelől egyszerűen nem látom, hogy a mostanában megjelenő játékok jobban érdekelnék az embereket, mint mondjuk a True Blood következő epizódja. Meglátásom szerint a mostani generációt szinte mindenki leszarja. 30-40 ezres megnyitás körül vannak a nextgen bemutatók megnyitásai. Ezt a szintet egy jobb P.o.S, vagy filmbemutatónk is lazán(!) hozza. Vicces ezek után, amikor egy-egy néző reklamálja, hogy miért “csak” retroworld, meg filmbemutatók vannak. Azért, mert mi sem vagyunk szeretetszolgálat. Meg nem is jelent meg túl sok játék mostanában, de a balfaszköcsögnek egyszerűbb számonkérni, hogy miért nem havazik, mint ránézni a kurva naptárra és rájönni, hogy nyár van.
Arról nem is beszélve, hogy a játékforgalmazók lényegében kollektíve utálják az Otherworldöt, a filmesek, a hardveresek és mindenki más meg örömmel fogad minket - ne tudjátok meg milyen durva cuccot kaptunk a Samsungtól a táborra!!!
A stábbal kínunkban már csak röhögünk azon, hogy egy gamer táborra csak a videojáték forgalmazók nem adnak semmit, mindenki más IGEN(!!!) és ez kibaszottul szánalmas. Ez tarthatatlan, elfogadhatatlan és felháborító. A saját termékeik promócióját mi fizetjük ki, mert mi vagyunk az egyetlenek, akik nem akarjuk átbaszni a játékosokat, de van akinek még ez is túl nagy ár.
Komolyan felmerült bennem, hogy ilyen mérhetetlen nagy fenyegetés lett az Otherworld, hogy ennyi csatornán próbálnak ellehetetleníteni minket? Az élményalapú beszámolók veszélyt jelentenek a forgalmazókra? Mert az tisztán látszik, hogy “egyes frissebb gamer csatornákhoz” hirtelen a semmiből elkezdtek potyogni a lemezek és erőteljesen tolják őket hátulról - nem is húznak le semmit, nem harapnak az őket etető kézbe.
Kíváncsi lennék egy olyan világban ahol az internet megléte nem pusztán statisztikai tény, hanem tudják(!) mire való megtörténhetne-e olyasmi, mint amin mi az elmúlt hetekben / hónapokban keresztülmentünk.